GOOD HEMP NUTRITION - JE TO GOOD

Příběh oleje GOOD OIL

Vizionáři

GOOD OILKameraman Henry Braham a filmová producentka Glynis Murrayová se potkali zhruba před 15 lety při společném natáčení. Jejich posledním filmem je „Everybody’s Fine“, ve kterém hlavní role ztvárnili Robert De Niro a Drew Barrymoreová. Brzy po tom co se seznámili, zjistili, že je nepojí pouze láska k filmu – oba dva totiž vyrostli na farmě.

Zrození dobra „GOOD“

V roce 1996 si Henry a Glynis koupili farmu Collabear a začali se věnovat hospodaření. Henry říká, že nikdy neplánovali vyrábět olej, „stalo se to úplnou náhodou, prostě jsme k tomu došli jak slepý k houslím – jak se lidově říká“.

Začali se poohlížet po nějaké udržitelné rostlině. V té době se zase do Spojeného království dostalo konopí – byla to plodina, která se kdysi hojně pěstovala v severní Evropě už po tisíciletí, ale pak upadla jaksi v zapomnění. A tato rostlina se jim naprosto hodila. Konopí má velmi dobrý vliv na životní prostředí a má využití v celé řadě ekologických výrobků. Byla to rostlina, která byla nejen udržitelná, ale také zisková.

GOOD OILHenry a Glynis úspěšně pěstovali konopí pro vlákno – používalo se hlavně v automobilech BMW řady 5 a 3. Záhy však ochutnali konopná semena, která jim rostla na polích a napadlo je vyrábět stolní olej.

„Konopná semena chutnala opravdu výborně“, říká Henry. „A pak jsme se začali dozvídat o všech těch neuvěřitelných účincích, které mají na zdraví člověka. Jsou velmi bohatá na esenciální mastné kyseliny, mají o polovinu méně nasycených tuků než má olivový olej a mají přirozený obsah Omega 3 a Omega 6. Ale získat olej tak, aby chutnal, jako syrová semena bylo poněkud obtížné. „Trvalo nám to věky, než jsme přišli na ten správný postup“, vysvětluje Glynis. „Byla to cesta stylem pokus omyl. A u rostlin když uděláte chybu, musíte pak zas čekat další rok, než můžete vyzkoušet něco nového.“ Trvalo jim 10 let, než vyvinuli ten správný postup sklizně a lisování semena tak, aby chuť oleje byla stejná jako čerstvá semena na poli. A to je ten důvod, proč náš konopný olej GOOD Oil dnes chutná tak GOOD = „dobře“!

GOOD OILFarma v Devonu

Collabear Farm se nachází v severním Devonu, poblíž města Barnstaple. Uprostřed konopných polí se tam rozkládá stavení, kde žijí Henry a Glynis, když zrovna nenatáčí nějaký film. Stavení pochází až ze 13. století, má velké ohniště a pravý vinný sklípek! Olej GOOD Oilse vyrábí tam, kde uchováváme konopné semeno, vylisujeme ho za studena a hotové výrobky lahvujeme.