GOOD HEMP NUTRITION - made in the UK

Konopný protein pro vegany, vegetariány i zastánce syrové stravy?

vegan-02Náš nativní konopný protein (zpracováno za studena) je plně schválen Asociací vegetariánů a veganů. Tato bílkovina je vhodná pro vegany, vegetariány i zastánce syrové stravy.
Bílkoviny hrají plno důležitých rolí v celkovém fungování těla, včetně toho, že mají na starosti regeneraci a obnovu buněk.

Pro vegany a vegetariány je často velmi složité získat adekvátní množství bílkovin, protože jim v jídelníčku chybí běžné formy bílkovin, jako je maso, mléko a vejce. Dobrá zpráva je, že konopný protein je tou nejkomplexnější bílkovinou v celém rostlinném království, má přirozený obsah esenciálních aminokyselin, mastných tuků, vitamínů a dietní vlákniny. Jídelníček veganů či vegetariánů obsahuje pouze rostlinné zdroje: ovoce, zeleninu, luštěniny (sušená fazole a hrách), zrní, semínka a ořechy, což jsou bílkoviny vysoké kvality na rostlinné bázi. Většina „komplexních“ proteinů pochází z živočišných zdrojů, takže konopný protein je ideálním způsobem, jak zajistit veganům a vegetariánům dostatečné množství lehce stravitelného proteinu, který by podpořil jejich aktivní životní styl.

Kolik proteinu potřebujeme?

Doporučená dávka je 0,8 gramů bílkoviny na každý kilogram tělesné váhy (nebo asi 0,36 g proteinu na 0,5 kg tělesné váhy)

Více informací o konopném proteinu…

Který protein je vhodný pro vegany či vegetariány? Proč bych měl/a zařadit konopný protein HEMP Natural do svého jídelníčku?


vegan-03

GOOD HEMP protein

  • 100% konopný protein v kvalitě RAW
  • komplexní a naturální bílkovina na přírodní bázi
  • vysoký obsah bílkoviny, Omega 3 a dietní vlákniny – přírodní
  • vypěstován a vyroben ve Spojeném království

Více informací o proteinu GOOD HEMP naleznete zde

Obsahuje všech 10 esenciálních aminokyselin

Konopný protein je jednou z mála rostlinných bílkovin, které mají podobný nutriční profil, jako mléko, maso nebo vejce, protože obsahuje 20 aminokyselin včetně všech 10 esenciálních.


Lehce stravitelný protein

GOOD Hemp Protein je opravdu velmi lehce stravitelný, na rozdíl od ostatních rostlinných bílkovin, jako je např.sója, která někdy způsobuje nadýmání. Konopný protein, na rozdíl od sóje, neobsahuje kyselinu fytovou, která zabraňuje absorpci živin.

Bílkovina s přirozeným obsahem Omega 3

Esenciální mastná kyselina Omega 3 je důležitou živinou, kterou však mají vegani a vegetariáni problém získat do svého jídelníčku. Na rozdíl od většiny ostatních rostlinných bílkovin, má konopný prášek HEMP Protein Powder přirozený obsah esenciálních mastných kyselin, jako je Omega 3. Obsahuje SDA, účinnou formu Omega 3, která se běžně nachází pouze v rybím oleji. Tělo absorbuje SDA velmi snadno a přeměňuje ho na mastné kyseliny s dlouhým řetězcem DHA a EPA.

Je vhodný pro zastánce syrové stravy

HEMP Protein Natural se vyrábí z konopného semene lisovaného za studena. Během procesu zpracování nedochází k tepelné úpravě – takže tato moučka je vhodná i pro zastánce syrové stravy.

Je skvělé pro životní prostředí

Konopí je jedna z nejudržitelnějších rostlin na naší planetě, protože skvěle pohlcuje uhlík. Naše konopná pole ve Spojeném království pohltí až 4 krát víc uhlíku než zalesněná plocha o stejné velikosti. Konopí má také skvělé izolační vlastnosti. Vlákno z našeho konopí jde přímo do výroby udržitelných stavebních materiálů, a v roce 2010 se z něj například postavilo 250 sociálních domů v Británii.

Jak by měli brát proteinový prášek HEMP Protein Powder Natural vegani/vegetariáni a zastánci syrové stravy?

Doporučená dávka je 0,8 až 1 gram proteinu na každý kilogram tělesné váhy.

Jedna dávka proteinového prášku (2 odměrky – 30g) vám dodá 14 g vyváženého rostlinného proteinu. Tato dávka se může lišit v závislosti na vaší tělesné váze a na vašich cílech.

Chutná skvěle ve vodě, v džusech a „smoothie“ nápojích, polévkách nebo se může přidat do jakéhokoliv jídla.

Podívejte se na naše recepty Hemp Protein recepty.